Kancelaria adwokacka – zobacz jak wygląda jej praca

Kancelaria adwokacka – co warto wiedzieć?

Bardzo dużo mówi się o samym, sławnym i docenianym zawodzie adwokata. Należy on do uznanych za najbardziej prestiżowe zawodów w Polsce. Tuż obok lekarzy czy inżynierów swoje miejsce obejmuje prawnik. Olsztyn zaobserwował w ostatnich latach duży wzrost dostępności usług prawniczych na terenie miasta. W gruncie rzeczy obecnie adwokatów mamy więcej w Polsce, niż się może wydawać. Niemniej jednak wokół samego zawodu narosło wiele kontrowersji i mitów. Z największą ilością iluzji możemy spotkać się w różnego typu serialach, czy to polskich, czy amerykańskich. Praca w swojej kancelarii, spotkania z klientami w ekskluzywnych restauracjach czy wysoka, niestresująca jakość życia prywatnego. Kancelaria Adwokacka jest trudna do prowadzenia.

Mity

W gruncie rzeczy bardzo dużo osób potrafi się zdziwić, kiedy mityczny obraz adwokata ściera się z rzeczywistością. Prawdę mówiąc, bardzo duży odłam prawników wykonuje inne zawody, takie jak doradca podatkowy czy komornik. Nieliczne osoby, które pracują we własnych rachunek, poświęcają diabelską ilość czasu na studiowanie przepisów, redagowanie umów i pism. Własna Kancelaria Adwokacka to ciężki kawałek chleba. Wszystkie rozprawy sądowe trwają bardzo długo. Obecnie notuje się, że od czasu złożenia pozwu do pierwszej sprawy mija ponad pół roku (np w mieście Olsztyn). To wszystko sprawia, że wszelkie procesy sądownicze dłużą się i dłużą, a adwokaci muszą mieć świetnych księgowych, aby wszystko skrupulatnie udokumentować. Adwokat musi być bardzo sumienny.

Osiąganie wysokiej pozycji w tej branży to kwestia wielu lat ciężkiej pracy i porażek. Sama praca nie należy do tych ośmiogodzinnych, rutynowych. W mieście Olsztyn średni czas pracy adwokata to około dziesięciu godzin dziennie! Tak samo jak w zawodzie lekarza-dobry specjalista musi być cały czas na bieżąco ze wszelkimi informacjami docierającymi ze świata. „Bycie na czasie” to absolutna podstawa prawidłowego funkcjonowania w tej dziedzinie. Do tego dochodzi dotarcie do klienta. Trzeba być kreatywnym i dobrym wtedy klienci sami zaczną zabiegać o Twoje usługi.

Kancelaria adwokacka – rutyna dnia codziennego

Praca prawnika polega na rozwiązywaniu sporów sądowych między klientem, a stroną, z którą klient się sądzi. Prawnik, jako osoba zaznajomiona w dużym stopniu z działaniem polskiego prawa, przygotowuje dla swojego klienta pełną dokumentację, udziela mu porad wobec panujących obecnie przepisów i reprezentuje go w sądzie. Prawnik jest często pełnomocnikiem swojego klienta w sprawach sądowych. Dobry prawnik jest w stanie zapewnić swojemu klientowi jak najlepsze rezultaty werdyktu sprawy.

Adwokatów obecnie jest w Polsce więcej niż może się wydawać. Olsztyn to miasto, w którym jest ich najwięcej w stosunku do liczby obywateli miasta. Owszem, jest to zawód prestiżowy. Należy wziąć pod uwagę jednak, że aby zostać naprawdę dobrym prawnikiem, potrzeba na to lat ciągłego dokształcania się. Przepisy cały czas się zmieniają i można liczyć na nowe niuanse. Dobry prawnik musi być bardzo precyzyjnie zaznajomiony z polskim prawem, aby móc w jak najbardziej efektywny sposób reprezentować swoich klientów i walczyć o ich postulaty. Tak twierdzi Karol Kakowski właściciel Kancelarii Adwokackiej – https://adwokatkakowski.pl/.

Stres

Prawnik w gruncie rzeczy ma bardzo stresującą pracę. Rzadko to ciekawe spory sądowe czy widowiskowe wygrane na wokandzie. Częściej to wiele czasu spędzonego w kancelarii, za biurkiem w otoczeniu przysłowiowej „kupy” papierów dotyczących obecnie panującego prawa. Prawnicy są bardzo zajętymi, zapracowanymi ludźmi. Ich zarobki często nie są powalające, ponieważ wszystko zależy od doświadczenia, opinii. W gruncie rzeczy takie rzeczy zdobywa się latami ciężkiej pracy, dlatego na początku nie ma co liczyć na nie wiadomo jakie pieniądze. Ponadto, jest to zawód, który związany jest z ogromną odpowiedzialnością obarczony zaufaniem publicznym. Należy o tym pamiętać.

You Might Also Like